Skopiuj link

Казімєж. Екскурсія по єврейському кварталу (UA)

23.06.2024 - 15:00 / Start: Józefa 36

Od pierwszych minut wycieczki przeniesiemy się w przeszłość Kazimierza i jego mieszkańców – poznamy losy, zwyczaje i życie Żydów od  średniowiecza do II wojny światowej.

Zobaczymy dom, w którym mieszkała „cesarzowa piękna” Helena  Rubinstein. Będziemy podziwiać piękno i różnorodność synagog, poznamy jakie legendy się z nimi wiążą. Zobaczymy także cmentarz przy  Synagodze Remuh – jeden z najstarszych cmentarzy żydowskich w Europie.  
  
Nie zabraknie też wzmianki o filmie „Lista Schindlera”, który kręcono  na Kazimierzu i o tym,  dlaczego dzielnica ta jest dziś tak uwielbiana  przez krakowską bohemę.  
  

Bilety w cenie 35 PLN dostępne od 10 czerwca na stronie 33.jewishfestival.pl/bilety/; liczba miejsc ograniczona (30 osób)

Skopiuj link

Казімєж. Екскурсія по єврейському кварталу (UA)

23.06.2024 - 15:00 / Start: Józefa 36

Nazywam się Iryna Kamienieva, jestem licencjonowanym przewodnikiem po Krakowie. Oprowadzam w językach ukraińskim i rosyjskim. Jestem zakochana w Kraków, jego historie i legendy. Cały czas odkrywam dla siebie tajemnice królewskiego miasta i chętnie dzielę się nimi z turystami. Oprowadzam z pasją i humorem.