Podobnie, jak w ubiegłym roku, również i teraz w przygotowaniach i w realizacji 33. FKŻ pomagają nam długoterminowe wolontariuszki: Lucie z Francji i Sasha z Izraela. 

Są z nami już od początku kwietnia. W tym czasie poznały to, jak na co dzień pracujemy, brały udział w przygotowywaniu programu, promocji oraz specjalnego programu dla międzynarodowej grupy wolontariuszy, którzy tydzień temu przyjechali do Krakowa. Dlaczego Lucie i Sasha zdecydowały się spędzić 4 miesiące w Krakowie, w Festiwalu Kultury Żydowskiej? Oto, co same o tym mówią:

Mam na imię Lucie. Jestem młodą Francuzką, która chce odkryć nową kulturę, nowy kraj i branżę eventową. Wszystko to, w połączeniu z  moim pragnieniem bycia użytecznym i stawianiem sobie samej wyzwań sprawiło, że zgłoszenie się do tego wolontariatu było dla mnie oczywiste. 

Mam na imię Alexandra i jestem wolontariuszką FKŻ. Jestem tu od początku kwietnia i im bliżej festiwalu, tym bardziej jestem podekscytowana. Kilka dni temu przyjechali już pozostali wolontariusze i bardzo się cieszę, że mogłam ich poznać. Wszyscy pochodzimy z różnych krajów o różnych kulturach, ale łączy nas jeden cel. To świetny sposób na nawiązywanie kontaktów i poznawanie nowych przyjaciół.

Lucie opiekuje się specjalnym projektem wolontariackim, w ramach którego Macherzy przygotują audiobooki przedstawiające żydowskie legendy Kazimierza w różnych językach. Przyjeżdżający na Kazimierz będą mogli bezpłatnie pobrać je z naszej strony i zwiedzić Kazimierz nieoczywistymi ścieżkami.

Sasha wspólnie z Michaliną, która opiekuje się naszymi mediami społecznościowymi, będą w mediach społecznościowych wolontariuszy i FKŻ na bieżąco dzieliły się z Wami informacjami o tym, czym zajmują się nasi Macherzy i jak wygląda ich praca przy przygotowywaniu nadchodzącego 33. Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Jak zobaczycie na festiwalu młodych ludzi w koszulkach z napisem Macher – uśmiechnijcie się do nich serdecznie, bo oni zdecydowali się spędzić w Krakowie miesiąc ich życia, abyście mogli dobrze i bezpiecznie bawić się poznając współczesną kulturę żydowską.